گیاهان دارویی و طب سنتی

گیاهان دارویی و طب سنتی

گیاهان دارویی و طب سنتی

 

مشخصات نویسندگان مقاله گیاهان دارویی و طب سنتی

صغری کندری – دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور واحد زاهدان

احمد مهربان – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

چکیده مقاله:

انسان هرچه به طبیعت نزدیک شود سالم تر شده بیشتر عمر می کند. انسان جزئی از طبیعت است و به طور مسلم برای هر بیماری ، طبیعت گیاه درمان آن را نیز عرضه کرده است.

با توجه به اینکه تامین نیاز روزافزون بازار و کارخانجات تولید داروهای گیاهی به مواد خام از طریق عرصه های منابع طبیعی مقدور نبوده و باعث تخریب و از بین رفتن این منابع می گردد بهترین راهکار کشت و کار گیاهان دارویی در شرایط زراعی می باشد.

سابقه درمان بیماری ها با گیاهان دارویی به قدمت تاریخ زیست انسان بر روی کره زمین است و انسان به کمک گیاهان دارویی خود را درمان کرده و می کند.

انسان تنها با داروهای شیمیایی درمان نمیشود بلکه همه عوامل طبیعی نقش درمان را دارند و دارو نهایت نقش پیشگیری را در برابر بیماری ها ایفا می کند .

وجود گیاهان در طبیعت یکی از نعمت های بزرگ الهی محسوب می شود. گیاهان دارویی بر خلاف داروهای شیمیایی اثرات جانبی ندارد و میزان تاثیر آنها بر بدن انسان به مراتب بیشتر از داروهای شیمیایی است.

در ایران 2500 نوع گیاه دارویی شناخته شده است که نزدیک به 200 رقم آن مصرف عام دارد و مجموعا 300 تا 400 نوع آن در طب سنتی تجویز می شود.

کلیدواژه ها:

گیاهان دارویی، درمان، طب سنتی، چشم انداز بیست ساله کشور

کد مقاله/لینک ثابت به این مقاله

برای لینک دهی به این مقاله می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. این لینک همیشه ثابت است و به عنوان سند ثبت مقاله در مرجع سیویلیکا مورد استفاده قرار میگیرد:

https://civilica.com/doc/306306/

کد COI مقاله: MPSA02_420

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.